Fizykoterapia

Odzyskaj swobodę ruchu

Fizykoterapia to kompleksowe leczenie wykorzystujące różnorodne czynniki fizyczne, które oddziałują na organizm człowieka w celu poprawy jego stanu zdrowia i dobrostanu. Metody te mogą pochodzić zarówno ze źródeł naturalnych, jak i być wytworzone sztucznie. Obejmują one działanie takich czynników jak ciepło, drgania mechaniczne, pole elektryczne, prąd elektryczny, światło, mikrofale oraz różnego rodzaju promieniowanie.

W ramach fizykoterapii wykonujemy:

  • Krioterapię miejscową – ​„Leczenie zimnem" przez zastosowanie oparów ciekłego azotu.
  • Magnetoterapię – Metoda fizykoterapeutyczna polegająca na oddziaływaniu zmiennym polem magnetycznym na ustrój. Zaletą pola magnetycznego jest równomierne przenikanie wszystkich tkanek, co znakomicie ułatwia wykonywanie zabiegów. Działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowe, uśmierza ból i - stymuluje regenerację tkanek.
  • Laser - Jest to leczenie promieniami lasera, które doprowadzają energię o podwyższonym natężeniu do tkanek położonych głębiej. Promienie docierają do tkanek położonych aż do kilku centymetrów od powierzchni skóry. Wykonując zabieg na ściśle określonych punktach możemy zwiększyć jego skuteczność, koncentrując energię lasera w miejscach, w których efekt jego działania będzie największy.
  • Prądy Diadynamiczne - Prądy modulowane małej częstotliwości, powstałe przez nałożenie na prąd stały prądu sinusoidalnego. Główną zaletą tych prądów jest silne działanie przeciwbólowe, co objawia się długotrwałym podwyższeniem progu odczuwania bólu.
  • Prądy Interferencyjne - Prądy średniej częstotliwości, które powstają w wyniku interferencji (tj. nałożenia się) w tkankach dwóch prądów przemiennych. Mają działanie przeciwbólowe, zwiększają przekrwienie naczyń. Zalecane są po ustąpieniu ostrego nasilenia dolegliwości.
  • Prądy TENS - Prądy średniej i wysokiej częstotliwości silnie działające przeciwbólowo. Działanie przeciwbólowe oparte jest na wygaszaniu bólu przez stymulację nerwów.
  • Prądy Traberta - prądy charakteryzujące się silnym działaniem na wybrane struktury układu nerwowego. Poprzez działanie prądów Traberta na układ nerwowy uzyskuje się na drodze odruchu poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek również w przypadkach zaburzeń krążenia obwodowego. Zabieg stosowany w leczeniu: nerwobólów, zespołów niedokrwiennych kończyn, wspomaganie w leczeniu trudno gojących się ran. 
  • Elektrostymulacje metodą jednobiegunową - Celem zabiegu jest pobudzenie mięśni do skurczu (mięśnie kurczą się i odpoczywają w rytm płynącego z przerwami prądu). Elektrody umieszcza się na skórze, w odpowiednich miejscach, zwanych punktami motorycznych lub na przyczepach mięśni.
  • Terapia skojarzona - Ultradźwięki z elektroterapią - Zabieg stosowany w leczeniu: przewlekłej choroby reumatycznej stawów, artroz, zgrubień okostnej (ostroga piętowa, osteofity), przewlekłych stanów zapalnych mięśni, torebek stawowych, zespołów bólowych kręgosłupa, nerwobólów, chorób zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa, stanów pourazowych układu kostnego. Terapia ma działanie rozluźniające i przeciwbólowe (UD) oraz stymulujące (prąd elektryczny o odpowiednich parametrach).

Rozpocznij swoją drogę do lepszej kondycji

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz - w PRO Semilia czekają na Ciebie wykwalifikowani specjaliści gotowi pomóc w każdej chwili. Bez względu na Twoje potrzeby, możesz liczyć na naszą profesjonalną opiekę i wsparcie. 

Zarezerwuj wizytę